Konferencja prasowa z Forum Młodych PiS

Dziś o godz. 10.00 na rzeszowskim rynku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. W konferencji wziął udział kandydat PiS w wyborach uzupełniających do Senatu - Pan Zdzisław Pupa oraz grupa Forum Młodych. Podczas konferencji Marcin Fijołek - Przewodniczący Forum Młodych PiS wskazał najważniejsze zarzuty pod adresem koalicji PO-PSL.

Rządząca koalicja traktuje młode pokolenie jak zbędny balast i prowadzi politykę w wyniku której młodzi zmuszani są do emigracji gdyż nie mają możliwości rozwoju w Polsce. Wysokie bezrobocie wśród młodych, brak polityki prorodzinnej, brak programu mieszkaniowego i odpłatne studiwanie na drugim kierunku studiów, to tylko kilka przykładów szkodliwych działań wymierzonych w młode pokolenie Polaków - powiedział Marcin Fijołek.

Młodzi pokazali podczas konferencji czerwoną kartkę rządzącej koalicji i stwierdzili, że nadchodzące wybory uzupełniające staną się okazją, aby wyrazić swoj sprzeciw wobec złej i szkodliwej polityki PO-PSL.

Postulaty młodych poparł kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Senatora RP Pan Zdzisław Pupa, który mówił o bardzo złej sytuacji młodych w Polsce. Zdzisław Pupa podkreślał jak wielkim problemem jest bezrobocie i brak perspektyw młodych ludzi, którzy zmuszeni się do szukania lepszej przyszłości za granicami naszego kraju.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości podpisał się pod postulatami Forum Młodych, wśród których były:

1. Przywrócenie możliwości bezpłatnego studiowania na drugim kierunku na uczelniach publicznych.

2. Wspieranie aktywnych działań na rzecz zmniejszenia bezrobocia wśród młodych. Należy przeciwstawić się dalszym zmniejszaniu dotacji do Funduszu Pracy

3. Odbudowa profesjonalnego szkolnictwa zawodowego oraz wprowadzenie realnych możliwości podnoszenia kompetencji zawodowych i zdobywania wiedzy.

4. Przywrócenie większej liczby godzin historii w szkołach średnich.

5. Wprowadzenie programu taniego budownictwa mieszkaniowego ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych i młodych małżeństw.

6. Wsparcie młodych małżeństw poprzez wprowadzenie systemu ulg podatkowych oraz specjalnych świadczeń rodzinnych.

7. Zwiększenie dostępu do sieci żłobków i przedszkoli.

Następnie w sposób symboliczny młodzi podpisali się pod deklaracją poparcia dla Pana Zdzisława Pupy w nadchodzących wyborach uzupełniających.

Zwycięstwo Zdzisława Pupy oraz Prawa i Sprawiedliwości będzie czytelnym sygnałem, że Polacy chcą zmian w naszym kraju i jedyną alternatywą dla szkodliwych rządów PO-PSL jest wyłącznie Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził na zakończenie Fijołek.

wybierzpis.org.pl

pis org pl

Zapraszamy na stronę krajową Prawa i Sprawiedliwości

„Zasługują na Prawdę"

Oni czekają na prawdę - jesteśmy Im to winni

Biuro Senatorskie w Dębicy

Debica Zeromskiego2
Biuro Senatorskie
Zdzisław Pupa Senator RP
ul. Żuławskiego 2 lok. 2.1
39-200 Dębica, tel 14 687 61 75

Biura Senatorskie w Radomyślu Wielkim i Sędziszowie Młp.

Biuro Senatorskie w Radomyślu Wielkim
Ul. Rynek 25
39-310 Radomyśl Wielki
 
Biuro Senatorskie w Sędziszowie Małopolskim
ul. Rynek 6
39-120 Sędziszów Młp.

Strona główna   |   Aktualności   |   Kontakt  |  Polityka Prywatności
linia 450
Copyright © 2015 | Prawo i Sprawiedliwość
Zdzisław Pupa - Kandydat na Senatora RP, www.zdzislawpupa.pl ,  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.