Senator martwi się o młodych

Zdzisław Pupa martwi się losem młodych ludzi, którzy często odkładają decyzję o powiększeniu rodziny ze względu na brak mieszkania. Senator zainteresował się także ustawą i rządowym projektem pomocy w uzyskaniu dotacji na wykup mieszkań i pomocy rodzinom.

- Byłem do niedawna przewodniczącym komisji mieszkaniowej i wiem, jakie problemy są w praktyce z mieszkaniami, szczególnie dla młodych osób – mówi senator Zdzisław Pupa.

Senator dopytywał podczas posiedzenia na ile wystarczy 600 milionów zł, które przewiduje ustawa. Senator dowiadywał się także jak ilościowo będzie kształtowała się pomoc i jaka będzie możliwości pozyskania mieszkań, szczególnie przez młodych ludzi. Troską senatora były jednak również koszty funkcjonowania tego systemu i jakie poniesie państwo, płacąc za obsługę bankom. Według Zdzisława Pupy te pieniądze mogłyby być przeznaczone bezpośrednio na wsparcie w zakupie mieszkań. - Jaka jest kwota, którą zagarną banki z tytułu obsługi tego typu funduszy przeznaczonych na budowę i pozyskiwanie mieszkań? – pytał senator Pupa.

W odpowiedzi usłyszał od senatora Leszka Czarnobaja, że 600 milionów zł to kwota przeznaczona na rok 2014 i dotacja wystarczy dla dwudziestu pięciu tysięcy rodzin czy też osób, bo mogą to być też pojedyncze osoby. Tyle rocznie osób skorzysta z tego programu. Ma on trwać do 2018 r. więc kwoty i osoby, które mogą skorzystać z programu należy przemnożyć przez cztery. Senator Pupa nie otrzymał odpowiedzi na pytanie o koszty systemu. - Ten element nie był poruszany podczas prac komisji, nie było o to pytania, pan minister nie podawał nam takich danych, nie byliśmy aż tak dociekliwi co do tego, jakie to koszty będą ponoszone w ramach obsługi, szczególnie bankowej – usłyszał odpowiedź senator Pupa.

wybierzpis.org.pl

pis org pl

Zapraszamy na stronę krajową Prawa i Sprawiedliwości

„Zasługują na Prawdę"

Oni czekają na prawdę - jesteśmy Im to winni

Biuro Senatorskie w Dębicy

Debica Zeromskiego2
Biuro Senatorskie
Zdzisław Pupa Senator RP
ul. Żuławskiego 2 lok. 2.1
39-200 Dębica, 
tel.: 14 687 61 75, kom.: 606 492 809

Biura Senatorskie w Radomyślu Wielkim i Sędziszowie Młp.

Biuro Senatorskie w Radomyślu Wielkim
Ul. Rynek 25, 39-310 Radomyśl Wielki
 
Biuro Senatorskie w Sędziszowie Małopolskim
ul. Rynek 6, 39-120 Sędziszów Młp.

Strona główna   |   Aktualności   |   Kontakt  |  Polityka Prywatności
linia 450
Copyright © 2015 | Prawo i Sprawiedliwość
Zdzisław Pupa - Kandydat na Senatora RP, www.zdzislawpupa.pl ,  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.