Senator dopytuje o zjazdy z autostrad

Temat zjazdów z autostrady A-4 oraz łączników z drogami wojewódzkimi i powiatowymi spędza sen z powiek nie tylko kierowcom i przedsiębiorcom ale również samorządom z Podkarpacia i Małopolski. Senator Zdzisław Pupa dopytywał Zbigniewa Rynasiewicza, wiceministra transportu , budownictwa i gospodarki morskiej jakie widzi rozwiązanie tego problemu.

- Jest zjazd z autostrady i wjazd na drogę powiatową – mówił w swoim wystąpieniu senator Pupa. - Ta droga powiatowa w pewnym momencie urywa się i zaczyna się droga gminna. Tu zaczyna się problem, gdyż te drogi nie są przystosowane do przejęcia ciężkiego taboru kołowego i może następować destrukcja nawierzchni drogowej. Co w świetle tych nowych przepisów mogą robić samorządy? Czy samorząd gminny może przekazać drogę dyrekcji dróg krajowych i autostrad, czy starostwo powiatowe może na przykład zrzucić odpowiedzialność na gminę?

Senator otrzymał odpowiedź, że w tej chwili obowiązuje przepis, że wszystkie stare odcinki dróg czy to wojewódzkich, czy to krajowych, przede wszystkim krajowych, w których ciągu zostały wybudowane nowe obwodnice itd., są przekazywane gminie. Oznacza to nałożenie zbyt dużego ciężaru na gminy. Według nowego projektu poselskiego ma nastąpić właściwe ułożenie relacji pomiędzy drogami krajowymi, wojewódzkimi, gminnymi, powiatowymi. Obecnie trwają prace nad zmianami przepisów.

wybierzpis.org.pl

pis org pl

Zapraszamy na stronę krajową Prawa i Sprawiedliwości

„Zasługują na Prawdę"

Oni czekają na prawdę - jesteśmy Im to winni

Biuro Senatorskie w Dębicy

Debica Zeromskiego2
Biuro Senatorskie
Zdzisław Pupa Senator RP
ul. Żuławskiego 2 lok. 2.1
39-200 Dębica, 
tel.: 14 687 61 75, kom.: 606 492 809

Biura Senatorskie w Radomyślu Wielkim i Sędziszowie Młp.

Biuro Senatorskie w Radomyślu Wielkim
Ul. Rynek 25, 39-310 Radomyśl Wielki
 
Biuro Senatorskie w Sędziszowie Małopolskim
ul. Rynek 6, 39-120 Sędziszów Młp.

Strona główna   |   Aktualności   |   Kontakt  |  Polityka Prywatności
linia 450
Copyright © 2015 | Prawo i Sprawiedliwość
Zdzisław Pupa - Kandydat na Senatora RP, www.zdzislawpupa.pl ,  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.