CZAS DOBREJ ZMIANY - WZROSTY CEN W SKUPIE MLEKA

Na rynku od kilku miesięcy obserwujemy stopniowy wzrost cen w skupie mleka. Sytuacja ta zadowala hodowców, gdyż aktualne ceny zapewniają im opłacalność hodowli. Dobra koniunktura na rynkach światowych jest spowodowana przede wszystkim spadkiem podaży.

Jerzy Fijał, prezes Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Chorzelowie podkreśla : „Jeśli chodzi o aktualną cenę skupu mleka to mógłbym powiedzieć, że jest ona zadowalająca. Daleko jej do rekordowych cen sprzed paru laty. Na tę chwilę zapewnia ona opłacalność produkcji mlecznej. Z ostatnich zapowiedzi prezesa Koguta w Trzebownisku wynika ,że planowana jest dalsza podwyżka.” 

Na dobrą sytuację hodowców wpływa również fakt wdrażania przez rząd mechanizmów wsparcia dla producentów mleka. Można było do końca lipca ubiegać się o refundację części kosztów zakupu zwierząt hodowlanych. Jest to jedna z form realizacji tzw. Pakietu Hogana. Jego koszt jest szacowany na
98,7 mln zł.

Mówiąc o rynku mleczarskim, warto wspomnieć o programie „Mleko w szkole”, który rozpocznie się już we wrześniu. Projekt ten wyniesie około
242,9 mln zł.

/Łukasz Żmuda

wybierzpis.org.pl

pis org pl

Zapraszamy na stronę krajową Prawa i Sprawiedliwości

„Zasługują na Prawdę"

Oni czekają na prawdę - jesteśmy Im to winni

Biuro Senatorskie w Dębicy

Debica Zeromskiego2
Biuro Senatorskie
Zdzisław Pupa Senator RP
ul. Żuławskiego 2 lok. 2.1
39-200 Dębica, 
tel.: 14 687 61 75, kom.: 606 492 809

Biura Senatorskie w Radomyślu Wielkim i Sędziszowie Młp.

Biuro Senatorskie w Radomyślu Wielkim
Ul. Rynek 25, 39-310 Radomyśl Wielki
 
Biuro Senatorskie w Sędziszowie Małopolskim
ul. Rynek 6, 39-120 Sędziszów Młp.

Strona główna   |   Aktualności   |   Kontakt  |  Polityka Prywatności
linia 450
Copyright © 2015 | Prawo i Sprawiedliwość
Zdzisław Pupa - Kandydat na Senatora RP, www.zdzislawpupa.pl ,  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.