27. PIELGRZYMKA RODZINY RADIA MARYJA NA JASNĄ GÓRĘ

Sprawowana w niedzielę, 8 lipca 2017 r., Msza św. była centralnym punktem XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej ks. kard. Zenon Grocholewski. Hasłem tegorocznego modlitewnego spotkania były słowa: „Polska miłością wskrzeszona”.

Dziękuję, polskość zawsze była w waszych sercach, dbaliście o nią - powiedział do uczestników 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja premier Mateusz Morawiecki. - My za Polskę nie tylko nie chcemy się wstydzić, my za Polskę nie przepraszamy. My za Polskę dziękujemy - dodał. Z kolei Prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński skierował do pielgrzymów list, który odczytał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Prezes PiS podziękował wszystkim zebranym za dotychczasowe i obecne działania, aby "Chrystus tryumfował, a sprawa polska była zwycięska". Szczególne podziękowania skierował do dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka za "wielkie dzieło, którego podjął się w służbie Panu Bogu i ojczyźnie, a którego częścią jest rodzina Radia Maryja".

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja co roku gromadzi dziesiątki tysięcy uczestników i należy do najliczniejszych w roku zgromadzeń na Jasnej Górze.


9lip18a.jpg 9lip18b.jpg 9lip18c.jpg

9lip18d.jpg 9lip18e.jpg 9lip18f.jpg