Spotkanie Andrzeja Dudy z ambasadorami w Warszawie

Andrzej Duda spotkał się dziś (13.04) w Warszawie z ambasadorami zachodnich państw, w trakcie którego podnosił wątki dotyczące zarówno sytuacji Polski na arenie międzynarodowej, jak i kondycji Unii Europejskiej.

- Sukcesem ostatnich 20 lat jest wejście Polski do NATO i UE. Pozbycie się żelaznej kurtyny - powiedział podczas poniedziałkowego spotkania z ambasadorami państw zachodnich Andrzej Duda.

Andrzej Duda spotkał się dziś (13.04) w Warszawie z ambasadorami zachodnich państw, w trakcie którego podnosił wątki dotyczące zarówno sytuacji Polski na arenie międzynarodowej, jak i kondycji Unii Europejskiej.

Zdaniem kandydata na prezydenta, mamy dziś do czynienia z dwoma podstawowymi zagrożeniami: ekstremizmem islamskim oraz ekstremizmem imperialnym, który odrodził się w ostatnich latach w Europie.

Jak podkreślał Duda, integralność państw europejskich jest dziś koniecznością dla zachowania stabilności międzynarodowej. Istnieje również pilna potrzeba realizacji inicjatywy Newport Plus. To bowiem wyraz bezpieczeństwa i właściwej kreacji polskiej polityki międzynarodowej.

- Gwarancje bezpieczeństwa muszą być skonkretyzowane, nie mogą pozostać deklaratywne - przekonywał ambasadorów.

Według Dudy, państwa w ramach Unii Europejskiej powinny mieć zadeklarowane sfery wolności i z każdym państwem należy się liczyć. Unia Europejska, wykazywał, nie funkcjonuje dziś dobrze, zaburzone są w niej relacje partnerskie. Stąd deklaracja Dudy, że będzie zabiegał o to, by nasi partnerzy również nas traktowali po partnersku.

- Jeżeli istnieją jakieś zagrożenia dla polskiej państwowości, są nimi przede wszystkim tendencje do emigracji młodych ludzi - wykazywał, podkreślając jednocześnie, iż trzeba zrobić wszystko, by przywrócić Polskę na drogę rozwoju, gdyż „tylko konkurencyjne warunki bytu pozwolą wrócić do kraju młodym”.

Podobnie musimy w Polsce pamiętać o tym, że węgiel jest dziś dla naszego kraju podstawą stabilności energetycznej. Sam Duda zaś jest „wielkim zwolennikiem wykorzystywania własnych zasobów”.

Andrzej Duda mówił również m.in. o przyszłości i współpracy gospodarczej Unii Europejskiej, konieczności aktywizacji grupy wyszehradzkiej, walucie euro.

- Chciałbym, aby Polska była państwem silnym, nie musiała obawiać się państw silnych i mogła pomagać państwom słabszym - dodał na zakończenie.

Po spotkaniu z ambasadorami kandydat na prezydenta wraz z szefową sztabu wyborczego Beatą Szydło złożył kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Warszawie.

źródło: http://andrzejduda.pl/aktualnosci/91

wybierzpis.org.pl

pis org pl

Zapraszamy na stronę krajową Prawa i Sprawiedliwości

„Zasługują na Prawdę"

Oni czekają na prawdę - jesteśmy Im to winni

Biuro Senatorskie w Dębicy

Debica Zeromskiego2
Biuro Senatorskie
Zdzisław Pupa Senator RP
ul. Żuławskiego 2 lok. 2.1
39-200 Dębica, 
tel.: 14 687 61 75, kom.: 606 492 809

Biura Senatorskie w Radomyślu Wielkim i Sędziszowie Młp.

Biuro Senatorskie w Radomyślu Wielkim
Ul. Rynek 25, 39-310 Radomyśl Wielki
 
Biuro Senatorskie w Sędziszowie Małopolskim
ul. Rynek 6, 39-120 Sędziszów Młp.

Strona główna   |   Aktualności   |   Kontakt  |  Polityka Prywatności
linia 450
Copyright © 2015 | Prawo i Sprawiedliwość
Zdzisław Pupa - Kandydat na Senatora RP, www.zdzislawpupa.pl ,  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.