Biuro Pomocy Prawnej otwarte!

Już dziś (14.05) startuje w Warszawie Biuro Pomocy Prawnej powołane wczoraj przez Andrzeja Dudę. Na czele biura stanął Janusz Wojciechowski – europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Polacy, z którymi spotykam się jeżdżąc po całej Polsce, nieraz skarżą się na fatalne traktowanie przez wymiar sprawiedliwości. Państwo jest niestety wobec ludzi opresyjne i niszczy obywateli, którzy czują się jak przedmioty przesuwane z kąta w kąt – mówił wczoraj podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w siedzibie partii, Andrzej Duda.

Stąd też pomysł, by osoby nieradzące sobie z rozwiązywaniem problemów, mogli zgłaszać się do Biura Pomocy Prawnej, a sam nie będzie z tym czekał do wyniku wyborów prezydenckich.

– Zaraz po wygranych wyborach prezydenckich, kiedy obejmę urząd prezydenta RP (a głęboko wierzę, że tak się stanie) powołam w Kancelarii Prezydenta Prezydenckie Biuro Pomocy Prawnej – zapewnił, zaznaczając, że samo biuro ma funkcjonować w ramach jego kancelarii.

Pieczę na biurem objął już teraz Janusz Wojciechowski, który, jak zapewniał Duda, wielokrotnie rozmawiał z nim o przypadkach ludzi zgłaszających się do niego ze swoimi problemami prawnymi.

– Dzisiaj Janusz Wojciechowski jest znany powszechnie w całej Polsce jako ten, który bardzo mocno interweniuje zdjADudaw sprawach indywidualnych ludzi, którzy zostali skrzywdzeni przez państwo, którzy zostali skrzywdzeni także przez wymiar sprawiedliwości – mówił.

– To wielka sprawa, że kandydat na prezydenta przywiązuje tak wielką wagę do wrażliwości na krzywdy ludzi. Wadą dzisiejszego systemu państwowego w Polsce jest arogancja władzy, brak wrażliwości, często bezduszność na krzywdy zwykłych ludzi. Otwarte drzwi urzędu prezydenckiego to jest wielka nadzieja na poprawę stanu polskiej sprawiedliwości – wykazywał Wojciechowski.

Biuro Pomocy Prawnej znajduje się przy ul. Pięknej 24 w Warszawie. Otwarte jest w godzinach 8-15.

źródło: andrzejduda.pl