Podkarpacie: lider PiS wspiera Zdzisława Pupę.

TVP info

TVP infoDo poparcia kandydata PiS Zdzisława Pupy w wyborach uzupełniających do Senatu zachęcał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który spotkał się z mieszkańcami Strzyżowa na Podkarpaciu.

Wybory uzupełniające w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Głosowanie odbędzie się 8 września.

Zwracając się o zagłosowanie na Zdzisława Pupę, Kaczyński mówił, że będzie to poparcie nie tylko osoby, ale także „dla pewnej koncepcji, pewnej idei, dla idei bardzo prostej: żeby to wszystko, co się w naszym kraju wyprawia i wokół naszego kraju wyprawia, zmieniło”.

Kandydat PO skrytykowany

Zdaniem byłego premiera Platforma Obywatelska popierając w tych wyborach Mariusza Kawę, jako wspólnego kandydata ludowców i PO „zdecydowała się na posunięcie bardzo ryzykowne” oraz „uciekła z placu boju”. Kawa jest szefem klubu radnych PSL w sejmiku woj. podkarpackiego.

Pan Kawa, który został przedstawiony jako kandydat koalicji, tej koalicji dzisiaj rządzącej (…) reprezentuje PSL. Jak rządził PSL, jego marszałek, to państwo i wiedzą i sądzę, że jeszcze się sporo dowiedzą – mówił w swoim wystąpieniu Kaczyński.

Nawiązał tym do odwołania w maju br. poprzedniego marszałka Podkarpacia Mirosława Karapyty (PSL), któremu prokuratura w Lublinie postawiła siedem zarzutów korupcyjnych. Wówczas marszałkiem wybrany został Władysław Ortyl (PiS).

Prezes PiS zauważył też, że obecny rząd, w którym koalicjantem jest PSL znacznie ograniczył wydatki na rolnictwo. – W tych wyborach ta kartka będzie także kartką, jeżeli byłoby to poparcie dla pana Kawy, za Tuskiem, za Piechocińskim, za PSL-em, za Karapytą. To jest pan, który cały ten bagaż wziął na siebie – podkreślił Kaczyński.

Pupa to „doświadczony parlamentarzysta”

Prezes PiS zachęcał też licznie zgromadzonych do wzięcia udziału w wyborach uzupełniających.

Kandydatem naszym jest ktoś, kto jest doświadczonym parlamentarzystą, i posłem i senatorem – podkreślał prezes PiS.

Pupa był posłem AWS w latach 1997-2001. Później był radnym sejmiku podkarpackiego. Od 2007 do 2011 był senatorem wybranym z list PiS. W 2011 bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski…

Żródło informacji: TVP.INFO