Senator uczestniczył w spotkaniu z marszałkiem

spotkanie2

spotkanie2Zdzisław Pupa uczestniczył w spotkaniu parlamentarzystów z Władysławem Ortylem, marszałkiem województwa podkarpackiego. Zaproszenie przyjęło 18 parlamentarzystów.

Wśród nich znaleźli się senatorowie Prawa i Sprawiedliwości Alicja Zając, Janina Sagatowska, Andrzej Matusiewicz i Zdzisław Pupa. Z zaproszenia marszałka skorzystali także posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Kazimierz Gołojuch, Jan Warzecha, Zbigniew Chmielowiec, Bogdan Rzońca, Andrzej Szlachta, Józefa Hrynkiewicz, Stanisław Ożóg, Stanisław Piotrowicz, Platformy Obywatelskiej Krystyna Skowrońska, Mirosław Pluta i Marek Rząsa oraz Solidarnej Polski Kazimierz Ziobro i Mieczysław Golba. Obecny był także Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

– Jestem bardzo zadowolony i nie kryję radości z tak licznej frekwencji – powiedział tuż po spotkaniu marszałek. Spotkaniu towarzyszyła debata dotycząca najważniejszych spraw dla regionu.

Głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu były sprawy kontraktu terytorialnego, Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020, ochrona zdrowia i kwestie dotyczące infrastruktury drogowej. Dyskusję na temat regionu parlamentarzyści rozpoczęli tuż po wspólnej modlitwie i przełamaniu się opłatkiem.

– Większość z parlamentarzystów, także ja, uważamy, że takie spotkania powinny odbywać się częściej – mówi senator Zdzisław Pupa. – Ważne, by pomimo wielu różnić i poglądów wspólnie pracować nad rozwojem naszego województwa. Była to okazja do wymiany zdań i poglądów. Nie we wszystkim się zgadzamy, jednak wszyscy chcemy, by w Podkarpaciu żyło się jak najlepiej. Marszałek zapowiedział, że chciałby spotyka się z parlamentarzystami dwa razy w roku w tak szerokim gronie. Uważam to za dobry pomysł.

FOT. URZĄD MARSZAŁKOWSKI