MINISTER ROLNICTWA NA PODKARPACIU

2-3 sierpnia br. na Podkarpaciu przebywał minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. W drugim dniu wizyty odwiedził Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, gdzie spotkał się z podkarpackimi rolnikami i przedstawicielami instytucji okołorolniczych. W spotkaniu wzięli również udział: Krystyna Wróblewska, Kazimierz Gołojuch, Mieczysław Miazga, Jerzy Paul i Rafał Weber – posłowie na Sejm RP, Zdzisław Pupa – senator RP oraz Ewa Leniart wojewoda podkarpacki.

Minister zapoznał obecnych z założeniami Planu dla wsi, poruszając również wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące polskiego rolnictwa w tym m.in. kwestie suszy i związanej z tym faktem pomocy dla rolników czy ASF.

Na zakończenie wizyty w Boguchwale, minister Jan Krzysztof Ardanowski odpowiadał na pytania rolników, spotkał się też z dziennikarzami na konferencji prasowej, gdzie stwierdził, że nieskażone województwo podkarpackie ze swymi atrakcjami przyrodniczo-krajobrazowymi stanowiącymi niewątpliwy atut regionu, posiada ogromny potencjał związany z rozwojem rolnictwa, którego nie wolno zaprzepaścić.

Źródło: https://www.podrb.pl