Senator na sesji gminy

senator na sesji A

senator na sesji ASenator Zdzisław Pupa już przed wyborami zapowiedział, że nie z obowiązku, ale z szacunku do wyborców będzie starał się uczestniczyć w wielu spotkaniach z mieszkańcami i samorządowcami regionu. Ze swoich deklaracji senator wywiązuje się i jak tylko czas mu pozwala uczestniczy w wielu spotkaniach, tak jak ostatnio miało to miejsce podczas sesji Rady Gminy Dębica. Obrady odbyły się w Pustkowie.

Senator zapoznał się z bieżącymi problemami gminy Dębica, był również świadkiem wielu wyróżnień jakie towarzyszyły spotkaniu. Po programie artystycznym w wykonaniu młodzieży szkolnej wójtowi Stanisławowi Rokoszowi wręczono tytuł „Zasłużony dla kultury gminy Dębica”. Agata Wiater, pedagog i twórczyni grupy „Azorkowo”, która skupia młodzież w wolontariacie na rzecz przytuliska dla zwierząt odebrała wyróżnienie za swoją działalność, zaś bryg. Wojciech Buszek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej odebrał podziękowania za przekazanie sprzętu hydraulicznego dla OSP w Paszczynie. Z uwagi, że sesja miała charakter spotkania noworocznego uczestniczyli w niej także przedsiębiorcy prowadzący działalność w gminie Dębica. Senator Zdzisław Pupa skierował do wszystkich życzenia noworoczne.

– Niech bieżący rok będzie jeszcze bardziej obfity dla przedsiębiorców, bo wówczas łatwiej będzie im wspierać inicjatywy samorządu – życzył senator.