UROCZYSTOŚĆ „POWIATOWYCH OBCHODÓW DNIA STRAŻAKA 2017” W ROPCZYCACH

W poniedziałek, 15 maja 2017 r., na placu manewrowym przed Komendą Państwową Powiatowej Straży Pożarnej w Ropczycach odbyła się uroczystość „Powiatowych obchodów Dnia Strażaka 2017”. Strażacy obchodzą swoje święto 4 maja, kiedy w kościele katolickim wspomina się Św. Floriana. W ciągu miesiąca maja odbywają się liczne imprezy w całej Polsce, które są okazją do złożenia podziękowań i nagrodzenia wszystkich strażaków za trud i ofiarność w ich codziennej pracy.

Uroczystości poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w intencji strażaków.

W dalszej części obchody odbywały się na placu manewrowym przed Komendą Państwową Powiatowej Straży Pożarnej. Rozpoczęły się one od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości oraz podniesienia flagi państwowej na maszt PSP.

Ceremonię swą obecnością uświetnili m.in.: Senator Zdzisław Pupa, Komendant Wojewódzki PSP Andrzej Babiec, Burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć, Z-ca Burmistrza Ropczyc Wiesław Maziarz, Wójt Iwierzyc Bogusław Mucha, Wójt Ostrowa Grzegorz Ożóg, Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach Wojciech Rak. Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentował Starosta Witold Darłak.

Uroczysty apel stał się okazją do podsumowania 25-letniej pracy Komendanta PSP Jacka Roga.

Podczas obchodów wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe, a także odznaczenia i wyróżnienia.

Źródło: http://spropczyce.pl